Kraniosakrální terapie cestou hluboké relaxace
Kraniosakrální terapie je jemná a přitom hluboká forma léčení, která napomáhá přirozené kapacitě těla při samoléčbě.
Při typické terapii klient leží, zcela oblečen (doporučuji volné a pohodlné oblečení) na lehátku (v některých případech může i sedět).
Terapeut lehce přikládá ruce a naladí se na kraniosakrální rytmus klienta, jehož první vjem obvykle bývá pocit hluboké relaxace, která provází celou terapii. S každou další opakovanou terapií dochází k uvolnění napětí, které později přechází i do každodenního života.
Práce terapeuta je zaměřena na psychické i fyzické bolesti, akutní i chronická onemocnění, emoční i psychickou nerovnováhu nebo jednoduše pomáhá navodit pohodu, zdraví a vitalitu.
Kraniosakrální terapie je velmi jemná, neinvazivní manipulativní technika.
Podporuje přirozený mechanismus člověka k vylepšení fungování mozku a míchy, k rozptýlení negativních důsledků stresu a zlepšení celkového zdraví a imunity.
Tato metoda vychází z poznání, že každému fyzickému projevu nemoci předchází dlouhodobá disharmonie na jemnohmotné úrovni a že mezi pánví (os sacrum) a lebkou (cranium) existuje významná souvislost, která se projevuje v páteřním kanálu, který tvoří spojení mezi kostí křížovou a lebkou. Zde pulzuje liquor cerebrospinalis (mozkomíšní mok), který omývá, vyživuje, detoxikuje a chrání jako tekutina náš mozek a míchu a je kraniosakrálním systémem pumpován frekvencí 6 - 10 krát za minutu. Jemná vibrace, která přitom vzniká se šíří do celého těla.
Techniky kraniosakrální terapie jsou zaměřeny na nejvyšší možnou harmonizaci pulzující energie a tím na aktivaci vlastních samoléčebných schopností těla a jejich stimulaci. Jedním z pilířů kraniosakrální terapie je využití vzájemné propojenosti jednotlivých částí těla s orgány, energetickými centry, emocemi, mentální i duchovní rovinou. Jejich vzájemným ovlivňováním touto velmi jemnou technikou dotykového působení na člověka se tak spouští podvědomé samoléčící procesy v lidském těle.
Kraniosakrální terapie se osvědčuje zejména při:
- bolestech hlavy a migrénách, poruchách rovnováhy, závratích
- bolestech zad a páteře ( výhřezy plotének, stenóza páteře, skolióza.....)
- dysfunkcích končetin včetně špatného prokrvování, mravenčení, záškuby...
- chronické únavě a stresu, při depresích a zvýšeném napětí
- stavech po psychických a fyzických traumatech, pooperačních stavech
- problémech motorické funkčnosti
- poruchách CNS (Parkinsonova choroba, Alzheimer... a dalších)
- při "hyperaktivitě" dětí i při autismu, jako bezpečný a příjemný prostředek ke zklidnění (na místo toxických farmak)
- při poruchách soustředěnosti dětí i dospělých
- při únavovém syndromu a pocitech apatie
- stavech po infarktu
- skleróze multiplex
- tinnitu (pískání v uších)
- chronických zánětech dutin
a mnoha, mnoha dalších onemocněních